Na co se ptáte nejčastěji

Jak dlouho mi podlaha z tropické dřeviny vydrží?

Na internetových stránkách v USA, kde trend exotických podlah vznikl a funguje nejdéle, je uvedeno cca 25 roků (déle to zatím není vyzkoušeno).

Je nutná impregnace venkovních a vnitřních podlah z tropických dřevin?

Impregnace nutná není, používá se jen v případě, pokud chcete změnit nebo zachovat barevný odstín. Nutná je impregnace bezprostředně po pokládce.

Jak rychle je možno terasu namontovat?

Jedná se precizní a časově náročnou práci a s tím souvisí i rychlost montáže. Montáž terasy není podobná např. montáži obkladových desek ani parketové podlahy, ale spíše se blíží stolařské výrobě pod širým nebem. Jeden řemeslník stihne za den namontovat podle členitosti cca 2 – 5 m2 . Terasu o velikosti cca 30 m2 je možné zhotovit a instalovat ve dvou řemeslnících přibližně za tři dny.

Jakou výšku mají venkovní terasy?

Při montáži se používají profily desek o síle 21 nebo 25 mm, které se montují na podkladní hranoly. Celková výška zhotovené terasy položené např. na starou dlažbu je podle zvolených profilů 50 – 70 mm.

Šlo by nahradit tropické dřeviny jiným např. tuzemským dřevem?

Ano, šlo by to, ale ne s velkým úspěchem. V případě výroby ze smrku nebo borovice je povrch teras velmi měkký a často dochází k jeho mechanickému poškození. Přestože tyto dřeviny v běžných klimatických podmínkách pracují méně než tropické dřeviny, přesto často dochází k jejich zničení z důvodu hnití a tlení dřeva. Při výrobě z klasického dubu se dostanete na vyšší cenu jako u dovezených dřevin a navíc je jeho hustota a odolnost o cca 20% nižší než u dřevin tropických.

Mohu si terasu z tropické dřeviny namontovat sám?

Ano, ale počítejte s delším termínem realizace. Při výrobě terasy platí staré pravidlo „dvakrát měř a jednou řež“, navíce Vám chybí potřebné know-how, je možné, že se dopustíte chyb.

Jakým způsobem se venkovní podlahy ošetřují a čistí?

K běžné údržbě stačí rošty opláchnout vodou ze zahradní hadice. Pokud si terasy zašpiníte např. při grilování na zahradě od mastnoty, tak jich stačí umýt mýdlovým roztokem.

Je možné montovat decking na již hotovou terasu, která je z kopce, je křivá nebo má spád?

Ano, je to možné. K této montáži se používají podkladové betonové patky, které cenu montáže navýší jen nepatrně.

Nevadí tropickému dřevu chlorovaná voda z bazénů?

Při zkoušce potopení roštu z dřeviny Massaranduba do této vody anebo postříkání touto vodou se na roštech neprojevily žádné změny ani rozdíly oproti původnímu stavu.